Rooms


Wireless Internet, Wake-up service, Dry cleaning, Laundry and ironing service, Mail - Message - Fax service, Safety deposit box, Outdoor parking, Business room

The Business Center, located in our lobby, provides a personalized office service to our guests. With its desktop computer, 24-hour free internet access and printer, the Business Room, which is active throughout the day, connects our guests to the world by providing all kinds of comfort and privilege.


GALLERY
Kaya Prestige Oteli Sürdürülebilirlik Raporu

2023 yılı itibariyle Kaya Prestige Oteli olarak sürdürülebilirlik çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz gelişmeyi; yönetimimiz, çalışanlarımız, konuklarımız, tedarikçilerimiz ve diğer tüm partnerlerimiz ile paylaşmayı ve böylece bu noktada yaratacağımız farkındalığı artırarak, ortak hedef ve başarılara dönüştürebilmeyi amaçlamaktayız.
Süreç boyunca işletmemizde ki yönetim, çevresel, sosyo-ekonomi sistemlerini gözden geçirdik. Her bir süreçte otelimizdeki her bir işlevsel enstrümanları kullandık. Bunun için gerekli olan personel kaynaklarını ve finansal kaynakları, baz alarak en iyi sonuca ve verime ulaşmayı hedef aldık.

GUEST COMMENTS


It is one of the rare hotels that I can recommend with its friendly staff and delicious tastes, which prioritizes customer satisfaction.

Mehmet Ö.

The hotel and rooms were very clean. It is a very comfortable hotel where you will feel at home. The dinner was very rich and very tasty. It is very close to the Kordon and you can reach it on foot in a short time.

Merve B.

It is one of the most beautiful hotels among Izmir City Hotels. I recommend it with its friendly, experienced staff.

Betül T.